Експерименталният състав на Италия не се даде на Германия, като контролата в Дортмунд завърши 1:1. Сблъсъкът се игра на "Сигнал Идуна Парк" пред 60 146 зрители.

Сред титулярите на Чезаре Прандели впечатление направи присъствието на защитниците Матиа Касани (Палермо) и Андреа Ранокия (Дженоа). Дебют за Италия направи бразилецът Тиаго Мота, който получи специално разрешение за това от ФИФА.

Селекционерът на Германия Йоаким Льов разчита на най-доброто в този мач, като в предни позиции действаха Мирослав Клозе, Лукас Подолски и Томас Мюлер. Клозе наказа Джанлуиджи Буфон в 16-ата минута. Месут Йозил изведе с пета Мюлер в наказателното поле на гостите, талантът от Байерн подаде на съотборника си в гранда от Мюнхен Клозе, който прати топката под плонжа на опитния страж - 1:0.

На няколко пъти италианците имаха претенции за дузпа. Стефано Маури падна в наказателното поле на Бундестима след сблъсък с Пер Мертезакер, малко по-късно и Антонио Касано се строполи в пеналта, а в края на първата част защитник на домакините игра с ръка след удар на Матиа Касани, но нито една от тези ситуации не доведе до изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Гостите все пак успяха да стигнат до изравнително попадение. Вкара го резервата Джузепе Роси в 81-ата минута - 1:1. По-рано пък Марко Бориело също можеше да накаже Мануел Нойер, но озовал се сам срещу стража на Германия не успя да го преодолее. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - ИТАЛИЯ 1:1
1:0 Мирослав Клозе (16), Джузепе Роси (81)