Италия победи у дома Естония с 3:0 в среща от Група „C” на квалификациите за Евро 2012. Така „Скуадра Адзура” се бетонира на първо място в групата и е почти сигурен участник на турнира в Полша и Украйна догодина.

Мачът в Модена започна с обичайния домакински натиск, който бе материализиран в 21-ата минута, когато Антонио Касано асистира на искания от Барселона Джузепе Роси за 1:0. В 39-ата минута Монтоливо пък намери Касано в наказателното поле на гостите и последният с прецизен изстрел вкара за 2:0. И след почивката италианците бяха пълни господари на терена, като Джампаоло Пацини оформи крайното 3:0 в 68-ата минута.

След победата си Италия остана на първото място в групата с актив от 16 точки, докато Естония е на четвърта позиция със 7 пункта.

Италия – Естония 3:0
1:0 Джузепе Роси (21), 2:0 Антонио Касано (39), 3:0 Джампаоло Пацини (68)