Финалистът в Лигата на конференциите Фиорентина е чак на осмото място в Серия "А" два кръга преди края, но може да играе в евротурнирите и през новия сезон. Това стана ясно от решение на УЕФА, откъдето обявиха, че "виолетовите" ще получат квота за третия по сила турнир на Стария континент, ако победят Олимпиакос на финала. Мачът за трофея е на 29 май от 22:00 часа в Атина.

Ако Фиорентина спечели, а в същото време завърши на осмото място в Серия "А", тогава деветият в крайното подреждане ще играе в Лигата на конференциите и Италия ще има цели 9 евроучастника. Към момента девети е Торино с 53 точки, а Наполи е десети с 52 т.

При сегашното положение първите пет oтбора в Серия "А" отиват в Шампионската лига - шампионът Интер, Милан, Болоня, Ювентус, Аталанта и Рома.

Припомняме, че на Аталанта също предстои финал - срещу Леверкузен за Лига Европа (на 22 май от 22:00 часа Дъблин).