Италия победи с 2:0 при визитата си на Литва и оглавява група C от квалификациите за световното първенство в Катар през 2022 година. В същото време Северна Ирландия и България завършиха 0:0 в друга среща от групата.

Селекционерът на италианците Роберто Манчини бе направил доста промени в състава си, а футболистите му напълно доминираха във Вилнюс. Домакините здраво се бяха окупирали в защита, но издържаха само едно полувреме. В 10-ата минута Лоренцо Пелегрини можеше да отбележи, но след шута му от границата на наказателното поле топката премина близо до дясната греда. В 34-ата Федерико Бернардески падна в наказателното поле и поиска дузпа, но не получи такава.

В началото на втората част Стефано Сенси (47) изведе "адзурите" напред след пас на Локатели. До края гостите не допуснаха никакви изненади пред вратата на Донарума. С пропуски разочароваха Имобиле и Локатели. Чиро Имобиле (90+4-дузпа) все пак се разписа в добавеното време и оформи крайния резултат.

На 2 септември Италия приема България, а Литва ще домакинства на Северна Ирландия.