Гол в 90-ата минута на резервата Алберто Джилардино помогна на световния шампион Италия да постигне равенството 2:2 като гост на Ейре в мач от Група 8. Точката бе достатъчна на „Скуадра адзура” да се класира за Мондиал 2010.

Ирландците изглежда щяха да вземат престижна победа с 2:1, след като Шон Сейнт Леджър се разписа с глава в 87-ата минута, но Джилардино успя да преодолее Шей Гивън в самия край.

Халфът Глен Уилън бе дал преднина на домакините в осмата минута, но Мауро Каморанези изравни с глава в 26-ата минута. Ейре си гарантина второто място в групата, след като по-рано България загуби с 1:4 от Кипър. Най-добрите осем от вторите отбори в деветте групи в Зона Европа ще участват в баражите за класиране на световното първенство./БЛИЦ