Младежкият национален отбор на Италия записа първа победа на европейското първенство до 21 г., след като се наложи с 2:1 над домакина Швеция в мач от Група “А”.

Нападателят на Интер Марио Балотели откри резултата в 23-ата минута с техничен диагонален удар от границата на наказателното поле, а в 38-ата бе изгонен.

Въпреки численото неравенство, “Скуадра адзура” стигна до второ попадение във вратата на домакините на турнира, когато в 53-ата минута Роберт Акуафреска с глава засече центриране на Себастиан Джовинко.

Шведите успяха да стигнат до почетно попадение едва в края на мача, когато Ола Тойвонен завърши красива атака на “тре крунур”.

С постигнатата победа Италия излезе временно начело в класирането на Група “А”, докато Швеция остана на второ място. По-късно днес е двубоят между Беларус и Сърбия./БЛИЦ