Италия загря за предстоящата си визита на България от световните квалификации с лесна домакинска победа над Северна Ирландия с 2:0 в първия си мач от група C на зона Европа.

Играчите на Роберто Манчини доминираха през по-голямата част от срещата, а попаденията за "скуадра адзура" реализираха Доменико Берарди (14) и Чиро Имобиле (38) след асистенции на Флоренци и Инсиние.

След почивката темпото спадна, като двата тима така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на противника. В крайна сметка Италия се поздрави с победата и записа първи три точки в кампанията.

Така "адзурите" заеха второ място в групата с 3 точки, колкото има и Швейцария. "Кръстоносците" обаче са с по-добра голова разлика след победата с 3:1 над България.

Мачът между България и Италия е в неделя от 21:45 часа на Националния стадион "Васил Левски".