Българският защитник Иван Иванов записа участие във втори мач на Арсенал (Тула). Новото попълнение на предпоследния в руския елит беше титуляр при равенството 3:3 с Милсами. Молдовците, които преди две години елиминираха Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига, водеха с 3:1 до 88-ата минута, но с голове на Данил Буранов и Никита Бурмистров Арсенал избегна поражението. Преди това точен за руския тим беше и Максим Беляев.

В същото време в лагера на Арсенал в Турция се появи бившият германски национал Кевин Курани. Това стана ясно от снимка, публикувана в социалните мрежи от вратаря Владимир Габулов, който беше съотборник с нападателя в Динамо (Москва). Курани е свободен агент от лятото, а снощи изигра няколко минути за Динамо (Брест) срещу Динамо (Загреб) и това стана повод да се заговори, че ще продължи кариерата си в Беларус. От клуба обаче отрекоха и нищо чудно Курани да заиграе с Иван Иванов в руския тим.