Партизан предсрочно си гарантира шампионската титла на Сърбия, след като победи с категоричното 4:0 Борац Чачак. Българският национал Иван Иванов вкара важното второ попадение в двубоя от 27-ия кръг, с което на практика изпари интригата. След успеха "гробарите" имат 12 точки аванс пред втория Цървена звезда и със сигурност печелят титлата, тъй като до края на сезона остават три кръга.

За "гробарите" това е пета поредна шампионска титла на Сърбия и общо 24-а в историята на клуба.

В 11-ата минута на мача в Чачак Саша Маркович изведе Партизан напред в резултата. Решаващият гол, който осигури победата и шампионската титла, беше в 63-ата минута и бе дело на Иван Иванов. След центриране от ъглов удар включилият се в атака български защитник с глава отбеляза.

В самия край на мача - в 80-ата и 83-ата минути, с два гола сенегалският нападател Ламин Диара оформи крайното 4:0 за Партизан.