Българският национал Димитър Иванков и Бурсаспор излязоха на второ място в класирането на турската Суперлига, след като в мач от 23 кръг се наложиха с 3:0 над Сивасспор.

Пабло Батая откри резултата в 30-ата минута, а “зелените” довършиха гостите с два гола в началото на второто полувреме. Тургай Бахадир удвои в 48-ата, а две минути по-късно се разписа и Озан Ипек.

С този успех Бурсаспор събра 46 точки и изостава само на една от лидера Галатасарай. Трети с 45 е Фенербахче. Утре “Чим Бом” приема Касимпаша, а “канарчетата” гостуват на Истанбул ББ. “Зелените” са и с мач назад от двата гранда. Тимът на Иванков не е губил мач за първенство или купа от 6 декември, като в този период записа 9 победи и 3 равенства. /БЛИЦ