Българският вратар Димитър Иванков и Бурсаспор постигнаха изключително престижна победа с 3:2 като гост на Фенербахче. Успехът в двубоя от 22 кръг дойде след обрат.

Иванков бе на вратата на „зелените” през целия мач, но в първите 20 минути извади на два пъти топката от мрежата си.

Първо Алекс проби българина в 5-ата минута, а четвърт час по-късно това стори и Андре Сантос. Пет минути след това Пабло Батая върне едно попадение и съхрани шансовете на Бурсаспор.

Успехът бе изкован в последните минути на мача, когато Йозан Ипек се разписа на два пъти във вратата на Волкан Демирел. Първият си гол той вкара в 85-ата минута, а вторият в 90-ата.

С тази победа Бурсаспорт събра 43 точки и излезе на трето място в класирането. Втори е Фенербахче с 45, но отборът на Иванков има мач по-малко. Лидер с 47 точки е Галатасарай./БЛИЦ