Димитър Иванков и Бурсаспор пропуснаха идеална възможност да увеличат преднината си на върха в турското първенство. В двубой от 27-ия кръг тимът с българина отстъпи с 1:2 при гостуването си на Истанбул ББ, но остава начело в класирането, с аванс от 5 точки пред Галатасарай и 6 пред Фенербахче и Бешикташ. Поражението на Бурса в никакъв случай не е фатална, защото в неделя Галатасарай и Фенербахче излизат един срещу друг и е възможно и двата тима да загубят точки.

Над 30 000 зрители станаха свидетели на първата загуба на Бурсаспор след 6 поредни победи и общо 9 мача, в които тимът неизменно прибавяше точки към актива си. Двубоят започна отлично за Истанбул ББ и в средата на първото полувреме резултатът вече бе 2:0. Бурса върна интригата в 79-ата минута, когато Шен намали, но до края опитите на съотборниците на Иванков да се доберат до равенството се оказаха безуспешни./БЛИЦ