Турският шампион Бурсаспор излезе временно начело на класирането, след като в мач от 20 кръг на Суперлигата записа домакински успех с 2:1 над Сивасспор.

Българският вратар Димитър Иванков пази цял мач за “крокодилите”, които поведоха в резултата след автогол на Хайретин Йерликая точно преди почивката.

В 50-ата минута Камил Гросицки изравни резултата, но Бурсаспор стигна до победата 2 минути преди края на мача с попадение на новото попълнение Кени Милър. Това бе второто попадение на шотландеца за три мача с екипа на турския шампион.

Успехът изкачи “крокодилите” временно на първото място в класирането с 44 точки. Една повече от Трабзонспор, който в неделя приема Анталияспор. Сивасспор е 15-и с 16 точки./БЛИЦ