Българският вратар Димитър Иванков и Бурсаспор се доближиха до шампионската до титлата в Турция, след като в мач от 26 кръг се наложиха с 2:1 над изпадащия Денизлиспор.

Иванков бе цял мач на вратата на тима от Бурса, а за гостите след почивката се появи българският нападател Емил Ангелов. Бабангида обаче не можа да предотврати загубата на тима си.

Йозан Ипек откри резултата за домакините в 35-ата минута, а в 67-ата Серчан удвои. Четвърт час преди края Робъртс намали резултата след асистенция на бившия играч на Литекс Джемал Берберович.

С този успех Бурсаспор вече има актив от 58 точки и оглавява класирането с 5 точки пред втория Галатасарай. Шест пункна по-назад са Фенербахче и Бешикташ. Денизлиспор е на предпоследната 17-а позиция със 17 точки. Последната позиция е за Анкараспор, който вече бе административно отстранен от Суперлигата./БЛИЦ