Българският национал Димитър Иванков се доближи до шампионската титла в Турция, след като в мач от 30 кръг не допусна гол при победата на Бурсаспор с 2:0 над Газиантепспор.

И двете попадения за успеха на „зелено-белите” бяха реализирани от Волкан Сен. Първият гол падна точно преди почивката, а вторият - 11 минути преди края.

С този успех Бурсаспор събра актив от 65 точки, четири повече от втория Фенербахче. Утре на „канарчетата” предстои градско дерби с Бешикташ.

До края на сезона в турската Суперлига има още 4 кръга. В следващия си мач тимът на Иванков ще гостува на Галатасарай, а до края престоят двубои с Кайзериспор и Бешикташ. В предпоследния кръг Бурсаспор ще получи служебна победа с 3:0 над изхвърления от елита Анкараспор./БЛИЦ