Шампионът на Турция Бурсаспор победи с категоричното 5:1 като гост Анкарагюджю в мач от 9-ия кръг на Суперлигата. Българинът Димитър Иванков отново бе титуляр за тима от Бурса, но заради травма бе заменен в 64-ата минута от Явуз Йозкан.

Станислав Шестак откри за домакините в 7-ата минута, което явно подразни играчите на Бурсаспор, които още до почивката реализираха 5 попадения във вратата на тима от Анкара. Точни бяха Ибрахим Йозтюрк в 16-ата, Тургай Бахадър в 27-ата, Йомер Ердоган в 32-ата, резервата Иван Ергич в 39-ата и Серджан Йълдъръм в 45-ата.

Така Иванков и компaния събраха 23 точки и поведоха с 3 на втория Трабзонспор, който за кратко бе на върха благодарение на по-добрата си голова разлика. /БЛИЦ