Шампионът на Турция Бурсаспор победи Касъмпаша с 2:1 в мач от 16 кръг на Суперлигата. Успехът на “крокодилите” дойде след късен автогол на Толга Йозен.

Димитър Иванков започна като титуляр на вратата на Бурсаспор. Цял мач за гостите игра Георги Сърмов, който получи жълт картон в края на първото полувреме. Николай Димитров не бе в групата на Касъмпаша за мача.

Йекта Куртулуш даде аванс на гостите в 14-ата минута, но осем минути по-късно Тургай Бахадир изравни. Когато изглеждаше, че закъсалият в дъното на класирането Касъмпаша ще измъкне точка Йозен си вкара автогол в 88-ата минута.

С тази победа Бурсаспор събра актив от 34 точки и заема второто място. На пет точки зад лидера Трабзонспор. Касъмпаша е на последната 18-а позиция с едва 8 точки./БЛИЦ