Българският национал Димитър Иванков бе титуляр на вратата на Бурсаспор при победата с 2:0 над Анкарагюджю в мач от 27 кръг на турската Суперлига.

Двете попадения за “зелено-белите” бяха дело на Серчан Йълдъръм, който се разписа в 67-ата и 76-ата минута. В 28-ата минута Иванков спаси опасен удар на Метин и попречи на гостите да открият резултата.

Със своята четвърта поредна победа Бурсаспор се утвърди на 6-ото място в класирането с 44 точки, като има 6 точки аванс пред следващия в таблицата Газиантепспор. Тимът на Иванков е само на три точки от третото място, където е Фенербахче с 47 точки./БЛИЦ

Днес: Сивасспор – Анталияспор, Хачтепе – Трабзонспор
Утре: Генцлербирлиги – Коняспор, Ескишехирспор – Анкараспор, Кайзериспор – Денизлиспор, Галатасарай - Фенербахче

КЛАСИРАНЕ: 1.БЕШИКТАШ 55, 2.Сивасспор 53, 3.Фенербахче 47, 4.Галатасарай 47, 5.Трабзонспор 47 и др.