Българските футболисти Иван Иванов и Иван Стоянов бяха титуляри за Алания (Владикавказ) при загубата с 0:2 от Терек (Грозни) като гост в мач от 15 кръг на руската Премиер лига. Двубоят бе кавказкото дерби на кръга.

Иванов игра цял мач за Алания, докато Стоянов бе заменен в 80-ата минута от Хубулов. Маурисио (57-ата) и Уциев (83-ата) бяха точни за успеха на Терек. Тимът от Влавикавказ завърши мача с 10 души, след като 15 минути преди края капитанът Георгий Габулов получи втори жълт картон.

Със спечелената победа Терек събра 20 точки и излезе на седмо място в класирането. Алания е на 13-о място с 15 пункта. Лидер в подреждането с 39 точки е Зенит, който по-рано днес победи с 2:0 шампиона Рубин./БЛИЦ

На 2 август: Том - Сибир

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 39, 2.Рубин 29, 3.Спартак (Налчик) 28, 4.ЦСКА (Москва) 27, 5.Локомотив (Москва) 22 и др.