Ивайло Петев продължава да прави фурор в първенството на Кипър. Под негово ръководство АЕЛ постигна поредна победа и е на върха в класирането с 46 точки, на две пред Аполон Лимасол и шест пред АПОЕЛ Никозия. В мач от 19 кръг на кипърското първенство АЕЛ Лимасол надви у дома Неа Саламис с 2:0. Лима да Силва Лусиано Бебе реализира и двете попадения в 15-ата и 62-ата минути.

Ивайло Петев дебютира начело на АЕЛ Лимасол на 2 ноември 2013 година с равен срещу Ермис Арадипу. Начело на тима той вече има 12 мача, в които е записал 10 победи и 2 равенства. Днешният мач срещу Неа Саламис е 13-и пореден без загуба в шампионата. Дебют за тима, воден от Петев, направи новото попълнение Станислав Генчев, който бе привлечен по спешност заради контузиите в отбора. Българският футболист влезе в игра в 76-а минута на мястото на Ориол./БЛИЦ

Класиране: 1.АЕЛ 46 точки, 2.Аполон Лимасол 44, 3.АПОЕЛ 40 точки, 4.Ермис 39, 5.Анортозис 37 и други.