Българският национал Ивелин Попов изведе с капитанската лента Ростов и вкара един от головете за успеха с 2:0 срещу Мордовия (Саранск) в 1/16-финален сблъсък от турнира за Купата на Русия. Това е първи попадение за капитана националния ни тим този сезон.

Попето се разписа в 51-ата минута от дузпа на стадиона в Саранск, а Салимов оформи крайния резултат шест минути по-късно. Българинът игра 60 минути, както му беше обявено преди срещата, за да бъде запазен за важната среща в края на седмицата от първенството срещу Динамо (Москва), който изненадващо отпадна от купата на страната от Лъч-Енергия (Владивосток).

Ивелин Попов вкарва трети гол с екипа на Ростов в турнира за Купата на Русия, след като миналия сезон се разписа на четвъртфинала и в полуфинала. Тимът не стигна до финала тогава, а това е голямата му цел и през настоящия сезон.