Българският национал Ивелин Попов вкара третия и четвъртия си гол за четири мача за Рубин, след като в среща от 25 кръг на руската Премиер лига се разписа два пъти при успеха с 3:2 над Ахмат (Грозни).

Гостите откриха чрез Магомед Митришев още в 17-ата секунда на мача, което е най-бързото попадение в шампионата за този сезон. До момента първото място се държеше от Михаил Гашченков, който в 10-ия кръг вкара срещу Локомотив (Москва) в 47-ата секунда. Рекордът е от 21 юли 2012 година, когато Емануел Еменике от Спартак (Москва) се разписа срещу Алания в 10-ата секунда.

Три минути след почивката Ивелин Попов изравни за домакините след подаване на Сардар Азмун. Иранският нападател реализира в 63-ата минута, а седем минути по-късно след негова асистенция Попов отново беше точен. Четири минути преди края на мача Митришев оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

С този успех Рубин събра актив от 31 точки и заема осмо място в класирането. Ахмат е на 11-а позиция с 27 точки.

ОФИЦИАЛНАТА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ОТ САЙТА НА РУБИН (КАЗАН)