Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов дебютира за записа новия си тим Кубан (Краснодар) при успеха с 2:1 над Динамо (Москва) като гост. Нападателя влезе в 72-ата минута на мястото на Маркос Пизели и взе дейно участие в атаката за победното попадение.

Кристиан Нобоа изведе Динамо напред в 45-ата минута, а Артьом Фидлер изравни от фаул в 65-ата минута.

В 90-ата минута бившият играч на Литекс пое топката пред наказателното поле на своя отбор, елиминира един съперник и подаде в предни позиции на своите съотборници, които организираха контраатаката, завършена с впечатляващ изстрел в мрежата на другата резерва Араз Озбилис.

С тази победа Кубан събира 12 точки в актива си и заема четвърто място в класирането на 4 точки от лидерите Зенит и Терек.