Ивелин Попов и съотборниците му в Спартак (Москва) се класираха за 1/8-финалите на Купата на Русия след успех с 2:0 при визитата на Кубан в Краснодар. Попето влезе в игра в 73-ата минута на мястото на Фернандо.

Гостите имаха инициативата през целия мач и стигнаха до победата си след две попадения на холандеца Куинси Промес (45, 52) в края на първата част и малко след почивката.

Михаил Александров игра цял мач за Арсенал (Тула) при загубата от нискоразредния Тамбов с 0:1. Единственото попадение за домакините реализира Алексей Скворцов (90) в самия край.

Благой Георгиев и Оренбург също отпадната от турнира след очаквана загуба с 0:2 от Рубин. Българинът игра 77 минути срещу бившия си тим, за който головете вкараха Сорокин (29) и Лестиен (90).