Ивелин Попов и съотборниците му от Спартак (Москва) надвиха минимално гостуващия Анжи с 1:0 и се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на Русия. Българският национал се появи в игра накрая в 88-ата минута на мястото на Денис Глушаков, а още през първата част Софиян Хани (20) бе вкарал гола за успеха.

Ростов пък поднесе сензацията на 1/8-финалите, след като срази лидера в първенството Зенит с 3:1 и го изхвърли от надпреварата. Арсений Логашов (4) даде аванс на домакините, но Себастиан Дриуси (29-дузпа) изравни за тима от Санкт Петербург. Ростов стигна до успеха с късни попадения на Артур Юсипов (83) и Денис Хаджикадунич (90).

В друг мач по-рано днес Краснодар елиминира Криля Советов с успех с 2:1 като гост след продължения в Самара.