Ростов надви у дома Урал с 2:1 в мач от 21-ия кръг на руската Премиер лига. Двама българи взеха участие в срещата и единият от тях помогна за успеха на домакините.

Николай Димитров - Хичо започна титуляр за гостите от Екатеринбург и остана на терена до 84-ата минута, когато бе сменен от Марко Араторе, когато в игра се появи и Ивелин Попов за домакините, заменяйки Роман Ерьоменко.

Алексей Йонов (10) даде аванс на домакините, а Отман Ел Кабир (52) изравни. В последната минута Попето центрира от корнер и Миха Мевля с глава успя да изпрати топката във вратата на Урал, но попадението бе записано като автогол на Павел Погребняк.

Ростов е шести в класирането с 32 точки, а Урал заема 13-а позиция с 23 точки.

В други срещи от кръга Спартак (Москва) спечели с 3:1 при визитата си на Ахмат, Енисей и Рубин приключиха при резултат 1:1, като Петър Занев остана на пейката на домакините, а Локомотив победи с 1:0 столичното дерби с Динамо.