Българският национал Ивелин Попов се превърна в герой за Газиантепспор при гостуването на Коняспор, спечелено с 2:0. Срещата бе от 20-ия кръг на Суперлигата в Турция.

Попето бе цял мач на терена, като се отчете с гол и асистенция. В 17-ата минута пък получи жълт картон.

Бившият нападател на Литекс даде преднина на тима си в 74-ата минута. Попов отправи силен изстрел, топката се отклони леко в Хакан Асланташ от домакините и влетя в мрежата - 0:1. Това е втори гол за българина в турския шампионат.

Секунди преди последния съдийски сигнал появилият се на смяна за Газиантепспор Олкан Адин подпечата победата на тима, вкарвайки за крайното 2:0 след отлично подаване на Попов.

В 55-ата минута Коняспор остана с човек по-малко, тъй като Кямил Заят бе изгонен заради втори жълт картон.

Благодарение на успеха Ивелин Попов и компания се изкачиха на 6-ото място във временното класиране на турската Суперлига. След 20 изиграни мача Газиантепспор има 31 точки в актива си. /БЛИЦ