Капитанът на България Ивелин Попов класира руския Кубан (Краснодар) в Лига Европа. В среща от последния кръг на руското първенство тимът победи като домакин Анжи (Махачкала) с 1:0 и си осигури четвъртото място в крайното класиране. Кубан остави след себе си Спартак (Москва) и Рубин (Казан), а голът на победата бе дело на Попов в средата на първата част.

Тимът от Краснодар тръгна в атака от първата минута, но богатия тим на Анжи се бранеше добре. Гостите не играеха за нищо, но на се дадоха лесно. Ивелин Попов обаче направи поредния си силен мач с “жълтия екип” и логично бе герой за своя ти. В 25-ата минута той направи чудесен пробив по крилото, излъга двама бранители на Анжи и от почти нулев ъгъл мушна топката между гредата и крака на вратаря на гостите 1:0. Българският национал получи жълт картон след гола, тъй като съблече фланелката си от радост.

Още в следващата атака Анжи стигна до гол, който обаче бе отменен. До края на срещата не падна попадение и Кубан завърши успешно сезона.

Ивелин Попов премина в Русия от Газиантепспор в началото на сезона. Той записа 23 мача в руския елит и отбеляза 9 гола.