Българският нападател Ивелин Попов отбеляза четвъртия си гол за Кубан този сезон при домакинската победа с 2:0 над Том (Томск) в българското дерби от 24-ия кръг на руския шампионат.

Капитанът на националния ни отбор се разписа в 85-ата минута. Домакините организираха контраатака, Лоренцо Мелгарехо изведе Попов сам срещу вратаря Петър Вашек и нашето момче затвърди успеха на тима си. Резултата на стадион "Кубан" в Краснодар откри Игор Армаш с добавка след избита от чеха Вашек топка.

Попов игра цял мач за кубанци, докато Станислав Манолев започна като титуляр, но в 49-ата бе сменен от румънеца Георги Букур. За гостите от Том (Томск) цяла среща записа зетят на президента на БФС Борислав Михайлов - Живко Миланов.

Благодарение на победата Кубан вече има 29 точки и е девети. Том пък е с 20 на 13-ата позиция. Със сигурност обаче ще има размествания в подреждането, тъй като предстоят и другите мачове от кръга.