Българският национал Ивелин Попов вкара първите си голове за Спартак (Москва) в официален мач. 27-годишният атакуващ халф се разписа два пъти и добави една асистенция за „червено-белите“ при победата със 7:0 над Волга (Нижни Новгород) като гост в мач от 1/16-финалите за Купата на Русия.

Ивелин Попов игра цял мач за столичния тим, а Росен Колев беше титуляр за Волга и остана на терена до края на двубоя. Спартак откри резултата още в 6-ата минута, когато Попов центрира отдясно, а Зе Луиш прати топката във вратата на Денис Вавилин.

В 20-ата минута Куинси Проумс проби отдясно и подаде към центъра на наказателното поле, където Ивелин Попов без проблем прати топката в мрежата. Шест минути по-късно Зе Луиш вкара втория си гол в мача след пас на Араз Йозбилиз.

В добавеното време на първата част и Попов оформи своя дубъл. Той открадна топката в средата на терена, надбяга двама защитници, озова се сам срещу Вавилин, преодоля го и стреля в празната врата.

През второто полувреме точни за успеха на Спартак бяха още Сердар Таски, Александър Зотов и Араз Йозбилиз. На 1/8-финалите на Купата на Русия московският тим ще играе срещу победителя от мача между Шинник (Ярославъл) и Кубан (Краснодар).