Българският национал Ивелин Попов вкара гол за Газиантепспор при убедителната победата с 5:0 над Истанбул ББ в мач от 29 кръг на турския шампионат.

Попов реализира второто попадение за тима си. Голът падна в 33-ата минута, когато българинът с глава засече центриране на Марек Сапара.

Ивелин Попов остана на терена до 68-ата минута, когато отстъпи мястото си на Виктор Исмаел Соса. Аржентинецът вкара последния гол в мача.

За успеха на Газиантепспор бяха точни и Ясин Пехливан, Мохамед Демир и Еляса Сюме. Бившият играч на Литекс Дока Мадурейра игра цял мач за Истанбул ББ, а друг ексфутболист на “оранжевите” Том се появи на терена в 54-ата минута на мястото на Един Виска.

С третия си пореден успех тимът на Ивелин Попов събра актив от 35 точки и се изкачи на 13-о място в класирането. Истанбул ББ е девети с 40 т.