Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов вкара гол за Кубан при победата с 4:0 над Волга в мач от 16 кръг на руската Премиер лига. Ибрахима Балде се отличи с две попадения.

Балде откри резултата в 12-ата минута. Артьом Фидлер подаде отдясно, а сенегалският нападател овладя във вратарското поле и прати топката във вратата.

В 26-ата минута Фидлер стреля от фаул, топката се отби в стената и попадна в Ивелин Попов в центъра на наказателното поле и българският национал с лекота удвои аванса на домакините.

Шест минути преди почивката Балде асистира за попадението на Владислав Игнатиев, а в 64-ата минута реализира и четвъртия гол за Кубан. Той беше точен при добавката на удар на Шарл Каборе, при който топката се отби в напречната греда.

Победата изкачи Кубан на осмо място в класирането с 23 точки, докато Волга е на 10-а позиция със 17 точки.

Кубан - Волга 4:0

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 36, 2.Локомотив (Москва) 33, 3.Спарта (Москва) 33, 4.ЦСКА (Москва) 30, 5.Динамо (Москва) 29 и др.