Ивелин Попов записа победа над Благой Георгиев в руската Премиер лига, след като Кубан надви Терек с 2:1 в мач от 10 кръг. Двамата българи играха цял мач за своите отбори.

Алексей Йонов даде аванс на домакините от Краснодар в 32-ата минута, когато получи топката в наказателното поле от Маркос Пиазели.

Три минути по-късно Мартин Иранек изравни с впечатляващо точен и силен удар. Чехът една беше преминал централния кръг, когато изстреля топката право в горния ъгъл на вратата на Александър Беленов.

Седем минути преди края арменският национал Араз Йозбилиз донесе победата на домакините с удар от 30 метра, като топката тупна точно пред плонжа на вратаря Ярослав Годзюр.

Победата изкачи Кубан на 7-о място в класирането с 16 точки. Терек заема 5-а позиция с 19 точки, две по-малко от лидера ЦСКА (Москва).