Ивелин Попов излезе победите в „българското дерби“ в руската Премиер лига, след като Спартак (Москва) обърна Амкар за домакинския успех с 2:1 в мач от 20 кръг.

Гостите от Перм откриха резултата в 36-ата минута, когато Павел Коломов с глава засече центриране на Бутко. Осем минути преди края Зе Луиш изравни при добавката на удар на Зуев, спасен от Селихов. В 87-ата минута Куинси Промес донесе победата на Спартак с точно изпълнена дузпа, отсъдена за фаул срещу Зе Луиш.

Ивелин Попов започна като титуляр за Спартак (Москва), но беше заменен в 65-ата минута от Жано Ананидзе. Петър Занев игра цял мач за Амкар и завърши с жълт картон. Георги Пеев беше титуляр, но в 63-ата минута отстъпи мястото си на Шаваев.

Това беше първа загуба за Амкар в официален мач от началото на годината. Тимът от Перм е десети с 23 точки, докато Спартак (Москва) излезе трети с 33 точки, на четири зад Ростов и на една пред Локомотив (Москва), които имат мач по-малко.

Резултати, програма и класиране в Русия - ТУК !!!