Бившият национал Ивелин Попов получи контузия броени дни преди да бъде представен като футболист на Левски на 24 май. 34-годишният офанзивен футболист беше заменен принудително в 27-ата минута при победата на Сочи с 1:0 като гост на ЦСКА (Москва).

Артьом Макарчук реализира победното попадение за тима на Сочи още в десетата минута след подаване от бившия футболист на Левски Жоазиньо. След това Попов пък получи жълт картон заради забавяне на играта при напускането на терена.

ЦСКА (Москва) приключи мача с човек по-малко, тъй като във втората минута на добавеното време Илзат Ахметов получи червен картон.

С този успех Сочи събра актив от 52 точки и заема трета позиция в класирането на руската Премиер лига. Със същия актив е и вторият Динамо (Москва). ЦСКА е четвърти с 47 т. Лидер и сигурен шампион е Зенит с 64.