Ивелин Попов спечели българското дерби срещу Георги Костадинов в Русия, след като неговият Сочи се наложи с 1:0 над Арсенал (Тула) в двубой от 13-ия кръг.

Попето така и не се появи на терена, докато Костадинов започна като титуляр за домакините от Тула и остана на терена до 83-ата минута.

На стадион „Арсенал“ гостите от Сочи поведоха в резултата още във втората минута, когато Кристиан Нобоа подаде на Матео Касиера, който преодоля Антон Коченков.

В 66-ата минута Еванс Кангва изравни след асистенция на Кингс Кангва. Единадесет минути преди края на мача Касиера донесе победата на своя тим след подаване на Ибрахим Цалагов. С успеха Сочи се изкачи на третото място в руското първенство, като има 24 точки от 13 мача, докато Арсенал Тула е 14-и с двойно по-малко точки.