Българският национал Ивелин Попов беше в основата на победата на Спартак (Москва) с 1:0 над Урал като гост в мач от 28 кръг на руската Премиер лига.

Единственото попадение в мача падна в 40-ата минута. Тогава вратарят на домакините Николай Заболотни капитулира, след като изби много силен удар на Попов и добавката на Евгени Макеев, но нямаше какво да стори при последвалия удар на Куинси Промес.

Ивелин Попов започна в стартовия състав на Спартак (Москва) и остана на терена до 88-ата минута, когато беше заменен от Лоренсо Мелгарехо.

С този успех „червено-белите“ от руската столица излязоха събраха 47 точки и излязоха на пето място в класирането, което дава право на участие в евротурнирите. Урал е осми с 36 точки. До края на сезона остават два кръга.