Българският национал Ивелин Попов вкара гол на лидера в Турция Галатасарай, но Газиантепспор падна с 1:2 в мача от 25-ия кръг на Суперлигата.

Бившият играч на Литекс откри резултата с майсторско изпълнение в началото на второто полувреме, когато бе изведен с дълъг диагонален пас, напредна и технично насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. Само след 3 минути завърналият се в Галатасарай Неджати Атеш изравни след асистенция на Йохан Елмандер. Шведът се превърна в герой за гранда от Истанбул, отбелязвайки победното попадение в 66-ата минута - 1:2.

Ивелин Попов получи и жълт картон четвърт час преди края на двубоя.

Загубата остави Газиантепспор на 15-ото място, на 5 точки над зоната на изпадащите. Галатасарай пък увеличи на 6 точки аванса си пред Фенербахче, но "фенерите" са и с мач по-малко.

По-рано днес Анталияспор с Веселин Минев в състава си изненадващо победи с 2:1 Трабзонспор. Бившият играч на "Ботев" (Пловдив) и "Левски" игра 90 минути и също получи жълт картон.