Българският национал Ивелин Попов продължава със силното си представяне в Русия. След като вкара два гола за Спартак (Москва) при победата със 7:0 над Волга за Купата на страната, днес офанзивният халф реализира второто попадение за „червено-белите“ при равенството 2:2 с шампиона Зенит в мач от 10 кръг.

Спартак (Москва) откри резултата още в шестата минута, когато Зе Луиш се възползва от грешка на вратаря Юри Лодигин и с удар от 40 метра прати топката в мрежата на гостите. Хълк изравни в 28-ата минута с мощен удар от наказателното поле.

Ивелин Попов отново даде аванс на домакините в 70-ата минута, когато наказа излезлия напред Лодигин и с левия крак прати топката във вратата. Спартак не успя да удържи аванса си и две минути преди края Артьом Дзюба наказа грешка на защитата и озовал се сам срещу вратаря Ребров стреля точно в мрежата от 12 метра.

Така Зенит и Спартак (Москва) запазиха третото и четвъртото си място в класирането. Тимът от Санкт Петербург има 18 точки, а столичани са със 17. Ростов може да измести „червено-белите“, ако в понеделник победи Кубан.