Байер (Леверкузен) загуби точки в срещите си от деветия кръг на германската Бундеслига, докато носителят на купата на страната Волфсбург, Шалке 04 и новакът Дармщад записаха победи.

Шалке 04 надви трудно у дома Херта с 2:1. „Миньорите” от Гелзенкирхен поведоха с гол на Бенедикт Хьоведес (27) след пас на Гайс, но Саломон Калу (73) изравни за „старата дама” от Берлин след асистенция на Вайзер. Гостите играха в намален състав от 18-ата минута, когато Ведад Ибишевич получи директен червен картон, а Мак Майер (90) донесе победата за „кралскосините” остават трети с 19 точки. Херта заема пета позиция с 15 точки.

Байер (Леверкузен) направи 0:0 при визитата си на Хамбургер. „Аспирините” и „червените шорти” имаха своите шансове да стигнат до трите точки, но в крайна сметка се задоволиха само с по една точка в актива си. След равенството Леверкузен е осми с 14 точки, а Хамбургер заема 11-а позиция с 11 точки.

Волфсбург срази на свой терен Хофенхайм с 4:2. Още в началото Макс Крузе (1) и Бас Дост (7) дадоха сериозен аванс на „вълците” след асистенции на Юлиан Дракслер. Джереми Толян (29) и Джонатан Шмид (54) изравниха за 2:2, но след нови две попадения на Макс Крузе (62, 83) и асистенции на Луис Густаво и Андре Шюрле победата за домакините бе подсигурена. Така „вълците” събраха 15 точки и се изкачиха на четвърто място. Хофенхайм е 15-и с 6 точки.

Дармщад пък продължи да изненадва приятно специалистите, след като спечели с 2:0 при визитата си на Аугсбург. Точни за гостите бяха Сандро Вагнер (7) след пас на Рауш и Петер Нимайер (29) след асистенция на Калдирола. Така Дармщад се изкачи на девето място с 13 точки. Аугсбург е на 16-а позиция с 5 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
16.10.15
21:30 ч.
Майнц - Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Марко Ройс (18), 0:2 Хенрик Мхитарян (82)
17.10.15
16:30 ч.
Шалке 04 - Херта 2:1
1:0 Бенедикт Хьоведес (27), 1:1 Саломон Калу (73), 2:1 Макс Майер (90)
17.10.15
16:30 ч.
Волфсбург - Хофенхайм 4:2
1:0 Макс Крузе (1), 2:0 Бас Дост (7), 2:1 Джереми Тюлян (29), 2:2 Джонатан Шмид (54), 3:2 Макс Крузе (62), 4:2 Макс Крузе (83)
17.10.15
16:30 ч.
Хамбургер - Байер (Леверкузен) 0:0
17.10.15
16:30 ч.
Аугсбург - Дармщад 0:2
0:1 Сандро Вагнер (7), 0:2 Петер Нимайер (29)
17.10.15
16:30 ч.
Вердер - Байерн 0:1
0:1 Томас Мюлер (23)
17.10.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Мьонхенгладбах)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 33 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 23 равенства, 30 победи за Борусия (М)