Байерн и Хамбургер загубиха мачовете си в 29-ия кръг на Бундеслигата и по този начин не само допуснаха да бъдат изравнени по точки от Щутгарт, но и дадоха шанс на Волфсбург да им поведе с 6 точки, ако утре “вълците” спечелят при гостуването си на Енерги.

Баварците допусната домакинска загуба с 0:1 от Шалке 04, като попадението за “кралскосините” бе дело на Халил Алтънтоп, който в 21-ата минута засече центриране на Кристиан Пандер. Двата отбора доиграха мача с по десет души, след като Джоунс от Шалке и Рибери от Байерн бяха изгонени в последните 20 минути на срещата. Поражението отново постави под въпрос бъдещето на Юрген Клинсман като треньор на баварците.

Хамбургер загуби с 0:2 при гостуването си на Борусия (Дортмунд). “Жълто-черните” откриха в 32-ата минута след попадение на Себастиан Кел, получил пас от Нури Сахин. В последната минута на мача Александър Фрай удвои от дузпа за спъване на Кевин-Принс Боатенг от страна на Гравгаард. Щутгарт настигна Байерн и Хамбургер по точки, след като с попадения на Какау и Гомес победи с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт).

Вердер направи домакински обрат за победата с 3:2 над Бохум, след като гостите имаха два гола аванс на почивката. И двете попадения за Бохум бяха реализирани от Станислав Шестак. С голове на Уго Алмейда, Налдо и Диего Вердер успя да стигне до обрата и да вземе победата.

Леверкузен, който през седмицата също като Вердер се класира на финал за купата на Германия, допусна изненадващо домакинско поражение с 0:1 от закъсалия тим на Карлсруе. Победата на гостите бе гарантирана от попадение на Лангкамп в 72-ата минута. С два гола на Андреасен Хановер победи Кьолн с 2:1, докато почетното попадение за “козлите” реализира Миливойе Новакович. Чавдар Янков бе извън групата на Хановер за мача./БЛИЦ

Вердер – Бохум 3:2
0:1 Шестак (16), 0:2 Шестак (44), 1:2 Уго Алмейда (54), 2:2 Налдо (70), 3:2 Диего (79)

Хановер – Кьолн 2:1
1:0 Андреасен (19), 2:0 Андреасен (32), 2:1 Новакович (47)

Енерги – Волфсбург 2:0
Рангелов (74), 2:0 Скела (86)

Борусия (Мьонхенгладбах) – Арминия 1:1
1:0 Катмур (13), 1:1 Тесче (33)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.