Най-популярните отбори в Аржентина Бока Хуниорс и Ривър Плейт отново не спечелиха мачовете си. Бившият клуб на Марадона завърши 1:1 с родния му отбор Архентинос Хуниорс като домакин, като изпусна победата три минути преди последния съдийски сигнал заради гола на бившия играч на Майорка Леонардо Пискуличи. За гранда от Буенос Айрес пък се разписа Емануел Хигиоти в 37-ата минута. След равенството Бока е на 9-ото място с 11 точки, а на върха с по 15 са Колон и Естудиантес.

В друг мач от 8-ия кръг на новия шампионат на аржентинското първенство - Торнео Финал, Ривър Плейт отстъпи с 2:3 при гостуването си на Ол Бойс, а от 36-ата минута игра с десет души заради червения картон на Лионел Ваньони. Домакините нанесоха своя удар в рамките на 15 минути в края на първата част и началото на втората, когато реализираха и трите гола. След издънката Ривър Плейт е на 12-ото място с 11 точки.