Аталанта победи Наполи с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Серия “А”. След тази издънка (втора загуба в първенството) “небесносините” се отдалечиха още повече от върха. Единственото попадение падна още в 19-ата минута и бе дело на Карлос Кармона. Това бе първи гол за чилиеца за “бергамаските”.

За тима на Валтер Мадзари не игра голямата звезда Едисон Кавани. В негово отсъствие най-сериозните опасности за Наполи създаде Марек Хамшик, но вратарят на домакините Андреа Консили пази като лъв.

Грешна стъпка допусна и Лацио. Римските “орли” се спънаха у дома срещу Торино – 1:1. “Биковете” поведоха още в 11-ата минута с гол на Глик. Маури изравни в 58-ата, но въпреки неспирните атаки, домакините така и не намериха поне още веднъж път към мрежата на съперника.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ "А"
30.10.12
21:45 ч.
Палермо - Милан 2:2
1:0 Миколи (45-дузпа), 2:0 Бриенца (47), 2:1 Монтоливо (69), 2:2 Ел Шаарави (80)
Каляри - Сиена 4:2
1:0 Нене (6), 2:0 Нене (26), 3:0 Сау (28), 3:1 Богдани (42), 4:1 Тиаго Рибейро (89), 4:2 Калайо
Интер - Сампдория 3:2
0:1 Мунуари (20), 1:1 Милито (52-дузпа), 2:1 Паласио (69), 3:1 Гуарин (81), 3:2 Едер (90)
31.10.12
21:45 ч.
Ювентус - Болоня 2:1
1:0 Куалярела (54), 1:1 Тайдер (71), 2:1 Погба (90+2)
Парма - Рома 3:2
0:1 Ламела (8), 1:1 Белфонди (35), 2:1 Пароло (37), 3:1 Дзакардо (65), 3:2 Тоти (71)
31.10.12
21:45 ч.
Удинезе - Катания 2:2
1:0 Ди Натале (29), 1:1 Кастро (62), 1:2 Лоди (86), 2:2 Ди Натале (90)
01.11.12
21:45 ч.
Дженоа - Фиорентина
Баланс: 82 мача, 16 победи за Дженоа, 27 равенства, 39 победи за Фиорентина

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК