Селтик разби Килмарнък в дербито от 25-ия кръг на Висшата лига в Шотландия. С успеха “детелините” запазиха аванса си на върха на класирането. Те имат 52 точки, а преследвачите Инвърнес и Мъдъруел са с по 37. Килмарнък е осми с 29 точки.

Джон Ледли откри за Селтик в 41-ата минута, но веднага след почивката Килиън Шеридън изравни с глава. Ирландският таран отбеляза своя осми гол от началото на сезона. Дългучът беше изгонен като некадърник от ЦСКА преди няколко месеца, но се превърна в звездата на Килмарнък, откакто се присъедини към тима. Шеридън започна титуляр за гостите и остана на терена през целия мач. Все пак Селтик се вдигна на щурм и Адам Матюс се разписа за 2:1 в 50-ата минута. Останалите попадения за домакините бяха дело на Антъни Стоукс (78) и отново Матюс (80).

В останалите мачове от кръга се получиха следните резултати: Сейнт Джонсън – Абърдийн 3:1, Рос Каунти – Хибърниън 1:0, Сейнт Мирън – Инвърнес 2:1, Хартс – Дънди 1:0.