Бившият български национал Божидар Краев беше изгонен при победата на тима си Уелингтън Финикс с 1:0 като гост на Сидни в мач от 11 кръг на Ей Лигата.

Единственото попадение в срещата падна в 10-ата минута. Негов автор беше Оскар Завада, получил асистенция от Клейтън Люис. Краев беше отстранен от игра в 71-ата минута, когато получи втория си жълт картон в двубоя.

Уелингтън Финикс удържа победата, въпреки че завърши срещата с девет играчи, тъй като четири минути преди края и Никълъс Пенингтън беше изгонен.

Освен това домакините получиха право да изпълнят две дузпи в добавеното време на мача, но Адам льо Фондън пропусна и двете. При първата вратарят Оливър Сей спаси, а при втората нападателят на Сидни стреля в аут.

Победата позволи на Уелингтън Финикс да събере актив от 14 точки и да излезе на шесто място в класирането. Сидни е осми с една точка по-малко. Лидер е Мелбърн Сити с 22 точки.