Френският шампион ПСЖ сътвори пореден голов спектакъл в Лига 1. Парижани надделяха с 4:3 над Бордо, като на почивката резултатът бе 2:2.

Гостите откриха резултата в 18-ата минута, но Кавани изравни само 7 минути по-късно. В края на полувремето паднаха нови две попадения по едно във всяка врата. Първо Маркиньос направи 2:1, но Пабло Кастро възстанови равенството.

През втората част с голове на Маркиньос и Мбапе се стигна до 4:2. Бордо обаче не се предаде и върна едно попадение и накара ПСЖ да трепери до края. В 89-ата минута попадение за ПСЖ беше отменено поради засада с помощта на системата ВАР.

В добавеното време на мача червен картон получи Неймар и домакините завършиха двубоя с 10 души.

След този успех ПСЖ вече има 65 точки и уверено е на първото място с преднина от 13 пред втория Марсилия.