Ветеранът Роберто Карлос се задържа само 8 минути на терена в дербито от поредния кръг на шампионата Паулища в Бразилия между Коринтианс и Палмейрас. Бившият бразилски национал получи директен червен картон за грубо нарушение в центъра на терена, но това не попречи на Коринтианс да спечели с 1:0 и да прекъсне черната си серия от три години и три месеца без победа срещу големия си съперник.

Участие в мача не взе Роналдо, който е контузен. Единственият гол бе дело на Жорже Енрике в 6-ата минута. Нападателят засече центриране от фаул и прати топката в мрежата на Палмейрас. Малко по-късно Роберто Карлос се опита да избие топката от противников футболист, но шпагатът му закъсня и той налетя на краката на футболист на съперника, за което получи директен червен картон.

В класирането Коринтианс е начело с 11 точки, следван от Сантос и Ботафого с по 10. Палмейрас е на 7-о място с 8 точки./БЛИЦ