Франция победи Кот д`Ивоар с 2:1 в контролна среща на „Стад Велодром” в Марсилия.

Срещата започна с натиск на франция, но гостите откриха резултата. В 19-ата минута Никола Пепе направи страхотен индивидуален пробив отдясно, навлезе в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 0:1.

Само четири минути по-късно „петлите” изравниха. Оливие Жиру засече с глава центриране на Тео Ернандес отляво и вкара за 1:1.

След половин час игра Франция можеше да води, но Кристофър Нкунку пропусна след пас на Гризман, а след почивката стражът на "петлите" трябваше да се справя с удари на Гислен Конан и Серж Орие.

Три минути преди края на срещата вратарят на Кот д`Ивоар отрази удар с глава на Жиру.

В третата минута на добавеното време Аурелиен Чуамени донесе успеха на домакините. Халфът се разписа с глава след подаване на Матео Гендузи (2:1).