Англия стартира с измъчена победа с 1:0 като гост на Словакия в битката за класиране на Мондиала в Русия през 2018 година.

Адам Лалана вкара единствения гол в срещата, а попадението му падна в петата минута на добавеното време, като полузащитникът можеше да вкара още едно попадение, но удари гредата в 76-ата минута.

Британците имаха 19 опасности за гол срещу нула за съперника в дебюта на Сам Алърдайс, а легендата на английския футбол Гари Линекер не дочака края на мача, за да напише в социалните мрежи - Върнете Рой Ходжсън!

"Трите лъва" играха с човек по-повече след 57-ата минута, в която Мартин Шкъртъл пое към съблекалните за втори жълт картон, като и двата му фаула бяха срещу Хари Кейн.

Двубоят бе под номер 116 за Уейн Рууни, с което нападателят изпревари Дейвид Бекъм по мачове за националния тим и вече е втори в класацията след Питър Шилтън (125 мача).