Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

След измъчени победи на Ювентус и Милан в срещи от междинния 33-ия кръг в Серия „А” интригата за титлата се запази. До края на сезона остават 4 кръга, а „бианконерите” продължават да водят на „росонерите” с 3 точки.

Ювентус успя да победи като гост удавника и почти сигурен изпадащ Чезена с минималното 1:0. Единственото и победно попадение за „Старата госпожа” вкара Марко Бориело в 79-ата минута на срещата. След успеха си „бианконерите” остават начело в класирането с актив от 74 точки. Играчите на Антонио Конте все още нямат загуба от началото на сезона, като до момента са регистрирали 20 победи и 14 равенства. Чезена остава твърдо на последната 20-а позиция с 22 пункта.

Основният преследвач на гранда от Торино Милан също записа измъчена победа, но на свой терен срещу Дженоа с 1:0. Победният гол за „росонерите” падна 4 минути преди края на редовното време, а негов автор стана ганайският национал Кевин-Принс Боатенг. Дебют начело на гостите от Генуа направи новият им треньора им Луиджи Де Канио, който замени в началото на седмицата уволнения за слаби резултати Алберто Малезани. След победата си Милан остава на второ място със 71 точки и само на 3 от лидера Ювентус, докато Дженоа е точно над зоната на изпадащите на 17-а позиция с 36 точки и една повече от 18-ия Лече.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
24.04.12
19:30 ч.
Каляри – Катания 3:0
1:0 Тиаго рибейро (21), 2:0 Маурицио Пинила (79), 3:0 Виктор Ибарбо (90)
Новара – Лацио 2:1
1:0 Мадибо Диаките (35 - авт.), 1:1 Антонио Кандрева (37), 2:1 Джузепе Маскара (79)
25.04.12
16:00 ч.
Сиена – Болоня 1:1
1:0 Матиа Дестро (52), 1:1 Алесандро Диаманти (69)
25.04.12
16:00 ч.
Удинезе – Интер 1:3
1:0 Данило (6), 1:1 Уесли Снайдер (10), 1:2 Уесли Снайдер (28), 1:3 Рикардо Алварес (37)